Niemal każdy budynek mieszkalny oraz użytkowy, który został podzielony na oddzielne sąsiadujące ze sobą pomieszczenia, wymaga zainstalowania odpowiednich drzwi wewnętrznych. W Krakowie firmą, która oferuje ich szeroką paletę jest Hanbud. Wśród jej propozycji znajdują się m.in. drzwi całoszklane. Przekonajmy się, co je charakteryzuje i sprawdźmy, gdzie będzie można z nich skorzystać.
Czym wyróżniają się drzwi całoszklane?
Drzwi całoszklane wyróżniają się swoją konstrukcją, ponieważ ich skrzydło jest zrobione z jednolitej tafli szklanej, do której są przymocowane okucia – zawiasy, a także pochwyty lub klamki, a nierzadko także zamek. Powstają z wytrzymałego i bezpiecznego szkła hartowanego, które w razie stłuczenia tworzy małe fragmenty pozbawione ostrych zakończeń. Tafle szkła są dodatkowo wzmacniane przez laminowanie, a więc umieszczenie przyklejonej do powierzchni szkła folii PVB, która w razie uszkodzenia utrzymuje powstałe kawałki, zapobiegając ich odpadnięciu, co zarazem eliminuje zagrożenie zranienia użytkowników i podnosi odporność na uderzenia i pęknięcia. Co ważne, drzwi szklane mogą być wykonane z wysoko przeziernego szkła typu float, a ponadto ozdobione w technologii trawienia lub piaskowania atrakcyjnym wzorem geometrycznym, lub wybranym ornamentem. Najczęściej spotykanym rodzajem drzwi całoszklanych są modele wyposażone w zawiasy, produkuje się jednak również całoszklane drzwi przesuwane i harmonijkowe.
W jakich miejscach można zamontować drzwi szklane?
Wewnętrzne drzwi całoszklane mogą być zamontowane między dowolnymi pomieszczeniami. Najczęściej używa się ich w przestrzeniach komercyjnych – sklepach, biurach i budynkach użyteczności publicznej, a także w hotelach czy restauracjach. Mogą być jednak także instalowane w domach i mieszkaniach.